Обмін думками
«Де щира праця – там густо, а де лінь, там пусто».
Мета: підтримувати бажання дітей допомагати батькам; дотримуватися
чистоти і порядку в хаті, на подвір'ї (мити посуд, виносити сміття, накривати
на стіл, підмітати підлогу, годувати домашніх тварин, доглядати за ними тощо).
Обладнання: вірші, предметні малюнки, гуморески.
Хід заняття
I.
Організаційний
момент
II.
Вступна частина
Правда
ж, мамо, я великий?
Правда ж, мамо, я великий?
Сам взуваю черевики,
Зашнуровую шнурочки.
Сам вбираюся в сорочку.
Сам лице і руки мию,
Сам зачісуватися вмію,
І не плачу я ніколи...
Скоро вже піду до школи!
(М. Познанська)
ІІІ. Основна частина
1. Робота над прислів'ями
"Тяжко тому жити, хто не хоче
робити";
"Маленька праця краща за велике безділля"; "Бджола
мала, а й та працює".
Запитання до учнів:
• Як називають людину, що любить
працювати?
• Яку роботу виконуєте вдома?
• Чи любите допомагати старшим? Як
саме?
2. Аналіз етичних ситуацій
Ситуація 1
Я знаю одного хлопчика, який часто робить
так: попросить його мама сходити в магазин - він піде, але за це вимагає
морозиво;
просять накрити на стіл - він накриє, але за це його повинні повести
в кіно.
Запитання до учнів:
• Чи подобається вам цей хлопчик?
Чому?
• Чи не траплялися з вами такі
випадки?
Ситуація 2
Двоє товаришів, Микола та Петро, разом робили з деталей конструктора
великий підйомний кран. Раптом відчинилися двері. Це прийшла Миколчина мама, в
руках у неї були важкі господарчі сумки. Вона сказала:
"Синку, допоможи
мені."
Микола подивився на маму і відповів:
"Не можу. Ми дуже
зайняті."
Запитання до учнів:
• Що ви думаєте про поведінку Миколи?
• А як би ви вчинили у подібній ситуації?
Ситуація 3
Прийшов Сашко вранці до школи і відразу повідомив дітям: "А
мені мама купила нові кросівки!" А коли з'явився в класі його друг
Василько, він і йому сказав: "А мені мама купила нові кросівки!"
Трохи згодом Сашко ще й вчительці сказав: "А мені мама купила нові
кросівки!"
Запитання до учнів:
• Як ви гадаєте, чи добре розповідати всім
про свою обнову?
• Чи можна назвати Сашка скромним?
• Як називають таких людей, як Сашко?
3. Прослуховування гуморесок та віршів до теми
Бабусин
вихідний
Сьогодні – неділя, бабуся ще спить,
Не буду я рано бабусю
будить.
Насмажу картоплі сама на сніданок,
Сама підмету я і сіни, і ґанок,
Пиріг із повидлом спечу
я сама...
А то ж вихідних у бабусі
нема!
...Картопля парує, букет
на столі,
А де це бабуся? Немає
її.
– Бабусенько, де це ви? Я вас чекаю!
– Лушпиння з картоплі на кухні збираю!
Змиваю повидло зі стелі, зі стін,
Змітаю розсипаний цукор і кмин;
Змиваю повидло зі стелі, зі стін,
Змітаю розсипаний цукор і кмин;
Ще зараз з воріт повишкрябую тісто
І сяду з тобою,
онучечко, їсти.
(Н. Дергач)
Лежебока
Із Юрком сама морока,
Це не хлопець -
лежебока.
Цілий день лежить, лежить...
Як такому в світі жить?
Ми копаємо грядки,
Ми обкопуєм дубки.
А дідусь гукає збоку:
– Гей, невтомні малюки,
Обкопайте й лежебоку.
(Г. Пономаренко)
ІV. Заключна частина
1.
Тематичне малювання "Як ми допомагаємо дорослим"
Конкурс малюнків
2.
Підсумок
заняття
=====================================================
Тема. ТРАДИЦІЇ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗДОРОВ’Я В РОДИНІ
Мета: ознайомити учнів із сімейними традиціями, що сприяють збереженню здоров'я; розвивати інтерес до пізнання і збереження сімейних традицій; зв’ язне мовлення, пам’ять; виховувати дбайливе ставлення до здоров'я всіх членів родини, бажання підтримувати сімейні традиції збереження здоров’я.
Доброго здоров’я, діти, доброго вам дня !
Хай вам ясно сонце світить, у вікно щодня,
Хай сміється мирне небо і дивує світ,
А Земля нехай дарує вам барвистий цвіт.
Бо здоров’я, любі діти, в світі головне,
А здорових і щасливих – щастя не мине.
1.Вправа «Чарівна кулька»
Діти називають правила дружнього класу, передаючи кульку один одному.
- Що потрібно для щастя людині? Для чого потрібно здоров’я?
Висновок : людині потрібно здоров’я, щоб вчитися, працювати, долати
труднощі, бути успішним, щасливим.
2. Вправа «Відгадайка»
Відгадати ребус (сім’я)
3. Бесіда
- Що таке сім’я?
- Що для вас означає сім’я?
4. Вправа «Збери прислів’я» Робота в групах.
Клас ділиться на 3 групи. Кожній групі дається завдання: скласти прислів’я про сім’ю з окремих слів, пояснити його значення.
1 група «Пізнайки»: Шануй батька й неньку, буде тобі скрізь гладенько.
2 група «Допитливі»: Дерево тримається корінням, а людина – сім’єю.
3 група «Наполегливі»: Нащо і клад, коли у сім’ї лад.
Презентація робіт.
Наші предки вважали здоров’я – найбільшим багатством. Тому навіть при зустрічі бажали один одному здоров’я.
- В Україні говорять: «З родини йде життя людини». Саме в сім’ї дитина робить свої перші кроки, навчається любові й доброти, учиться шанувати свою родину, свій рід, продовжує сімейні традиції.
Слово «традиція» походить з латинської мови й означає «передача».
Традиція - це звичаї, досвід, правила поведінки тощо, які передаються з покоління в покоління.
У багатьох родинах існують різні традиції, зокрема традиції, що сприяють збереженню і зміцненню здоров’я. Це - загартовування, участь у рухливих і спортивних іграх, туристичні походи тощо. У родинах, у яких ведуть здоровий спосіб життя, не мають шкідливих звичок, народжуються здорові діти, адже здоров’я дитини залежить і від спадковості, ви про це вже знаєте.
Тому продовжуйте традиції зміцнення і збереження здоров’я, що були закладені у ваших родинах, та започатковуйте свої.
1 Пояснення вислову. Здоров’я дитини - багатство родини.
2 Інтерактивний метод «Незакінчені речення»
- Сім’я забезпечує дитині…(любов, тепло, затишок, гарний зразок для наслідування)
- Тільки у дружній сім’ї піклуються..(про здоров’я рідних),
- підтримують традиції…(які допомагають зберегти здоров’я)
3 Бесіда
- Як ви піклуєтеся про здоров’я вашої родини?
- Які традиції є у вашій родині?
- Чи існують у вас сімейні традиції збереження здоров’я?
4.Розповіді дітей про традиції збереження здоров’я в їхніх сім’ях
Комментариев нет:
Отправить комментарий