среда, 29 апреля 2020 г.


МІЙ РІД


МОЄ БЛИЗЬКЕ ОТОЧЕННЯ


У кожної людини є родичі. Усі вони створюють рід. Від покоління до покоління передається пам’ять про наших предків.

3 давніх-давен прийшло до нас повір'я про те, що життя всіх людей на Землі — минулих і сучасних поколінь — утворює велетенське Дерево Роду. Всім нам відома також біблейська оповідь про те, як створив Господь перших людей на землі. Наші пращури вірили, що Дерево людського роду також почало розростатися від перших людей — Адама та Єви. Вони стали його першим пагінцем. І так само, як з маленького стебельця починає рости деревце в лісі, так і з Дерево людського роду стає дедалі більшим і більшим. Адже з народженням кожної нової людини на ньому додаються й нові гілочки.

У нашому загальному людському родовідному дереві першими пагінцями стали спочатку діти, а потім онуки Адама та Єви, правнуки і праправнуки. Так і доросло це дерево до нашого часу. Отже, якщо вірити цій легенді, то можна вважати, що кожен з нас є далеким-предалеким нащадком Адама та Єви, які й започаткували людський рід. Велике і могутнє тепер це дерево. Немає такого народу чи роду, який би не мав на Дереві Роду своєї гілки чи гілочки. Свій маленький листочок на ньому має кожен з нас. Мабуть, сьогодні дуже важко було б зобразити дерево всього роду людського так, що згадати на ньому всіх людей, всі покоління.
Але дерево своєї сім'ї, роду, родини можна створити. Завдяки йому ми збережемо пам'ять про своїх предків, дізнаємося більше про покоління, які жили до нас.
Широке і розлоге дерево в тих родин, де таку пам'ять здавна шанують, де з покоління в покоління передаються сімейні реліквії, розповіді про життя і вчинки дідів і прадідів, старі, пожовтілі від часу, фотознімки. Такі речі мають особливе значення. Всі вони — матеріальні свідки існування людини.
Є народний вислів: пам'ятати до сьомого коліна. Коліно — це одне покоління роду. Про того, хто пам'ятає про своїх предків до сьомого коліна, можна сказати, що він знає свій рід дуже добре. Адже кожна людина це перше коліно, її батьки — друге коліно, дідусі й бабусі — третє коліно, прадіди і прабабусі — четверте... Знати рід до сьомого коліна, значить, знати далеких своїх прапращурів, а яких починається родовідне дерево.
Досить кожному з нас заглибитися в історичну пам'ять своєї родини, щоб зрозуміти — дерево роду розлоге і велике. У ньому поєднуються представники різних сімей, переплітаються живими гілками, щоб продовжити свій рід.
Нова сім'я створюється, коли зустрічаються й одружуються двоє людей. Так поєднуються в одну гілки двох різних родин зі своїми традиціями, звичками, пам'яттю про своїх предків. Потім народжуються діти. Вони стають новими гілочками на спільному вітті двох родів.
Досліджувати дерево свого роду дуже цікаво. Адже більше дізнаєшся про те, чим займалися твої предки, як жили, скільки дітей мали, які вчинки здійснювали, як їх звали.
Найчастіше зображують дерево роду чи родини у вигляді дуба. Це також не випадково. Про те, що дуб — усім деревам дерево, різні народи знали з глибокої давнини. Первісні племена вірили, що саме на дубі живуть найсильніші їхні боги — повелителі неба, дощу, грому, блискавки. У греків дуб вважався священним деревом Зевса, у римлян — Юпітера. Наші предки-слов'яни не сумнівалися, що дуб — це дерево богу грому Перуна, якому приносили жертву саме до дуба.

РОДИННЕ ДЕРЕВО

image113



Словничок

Поколі́ння — родичі різного віку, що живуть в один час. Наприклад, від бабусі й дідуся до онуків.

Рід — усі рідні люди, родичі, родина, рідня.

Пре́дки — старші родичі, зазвичай старіші за дідуся і бабусю.

Скільки поколінь у вашій родині? Назвіть цих людей.
Чи знаєте ви, як називають рідного брата вашого тата, маму вашої мами, сина маминої сестри, батька вашого діда?

Дізнайтеся про предків своєї родини. Як їх звали? Чим вони займалися? Де мешкали?

Створіть дерево свого роду за зразком чи власним задумом.
Вам знадобляться: простий олівець, папір коричневого та зеленого кольорів, аркуш картону для основи, клей, ножиці, світлини.
Виконуйте послідовно:


image114



image115


Комментариев нет:

Отправить комментарий