понедельник, 18 мая 2020 г.

свято вишиванки




















Вишиванка


    Виши́ва́нка — новітня назва народної  української  сорочки, прикрашеної орнаментованою вишивкою. Важлива складова українського національного вбрання. Поділяється на жіночі й чоловічі сорочки.




ВИШИВАНКА – національна святиня, бо символізує собою і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь-зв’язок, що не переривається віками. Вишиванку передають з роду в рід, зберігають як безцінну реліквію. За формою – це біла вишита сорочка, виготовлена з лляного чи конопляного полотна домашньої роботи.

Вона – символ здоров’я і краси, щасливої долі і родинної пам’яті, любові і вірності. Візерунок на вишиванці залежить від того, кому вона призначається: батькові чи братові, нареченому чи другові, парубку чи одруженому – кожному вручалась вишита сорочка з візерунком відповідної символіки.


Характерно і показово: символіка новітніх українських вишиванок у своїх образах збігається з орнаментами давніх трипільських часів. В цьому – спадкоємність наших культурних виявів.


Вишиванка – це й оберіг людини від лихого ока та злих духів.


   Для українця вишиванка – не просто одяг.  
 Це щось дуже особливе: особисте, рідне, святе. 
Вишивка – як символ, який зберігає його коріння, ідентичність, розуміння себе. 


Це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа нашого народу.


 Та більше того, у вишивці зашифровано наш генетичний код. В Україні вишивати вміли у всіх регіонах. 



______________________________________________

++++++++++++++++++++++++++++++++++++


1 комментарий: